Sabalenka a învins-o pe Barty şi a câştigat turneul de la Madrid

Vizualizări: 270, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Jucătoarea belarusă Arina Sabalenka, locul 7 WTA şi favorită 5, a câştigat, sâmbătă, turneul Madrid Open, învingând-o în finală pe sportiva australiană Ashleigh Barty, liderul mondial.

Sabalenka s-a impus cu scorul de 6-0, 3-6, 6-4, într-o oră şi 39 de minute.

Cele două sportive au jucat în urmă cu două săptămâni şi finala turneului de la Stuttgart. Atunci câştigătoare a fost australianca.

Pentru Sabalenka este al zecelea trofeu WTA la simplu, al doilea din acest an (după Abu Dhabi).

Mihaela Buzărnecu, eliminată în primul tur al turneului de la Lyon

Mihaela Buzărnescu, locul 135 WTA, a fost învinsă, marţi, cu scorul de 5-7, 7-5, 6-2, de jucătoarea franceză Kristina Mladenovic, locul 53 WTA şi cap de serie numărul 4, în turul I al turneului de categorie WTA 250 de la Lyon....

Vizualizări: 251, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Marcu şi Chivulete arbitrează meciurile de joi, din Liga I

Arbitrii Florin Mihai Marcu şi Andrei Florin Chivulete vor conduce la centru partidele FC Botoşani – FC Argeş şi CFR Cluj – Academica Clinceni, care se vor disputa joi, în etapa a XVI-a a Ligii I....

Vizualizări: 256, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă