OSC Lille a învins Metz, scor 2-0, şi şi-a consolidat poziţia de lider în Ligue 1

Vizualizări: 253, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia OSC Lille a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Metz, în etapa a 32-a a campionatului Franţei.

Golurile au fost marcate de Burak Yilmaz şi Zeki Celik.

În clasament, Lille are 69  de puncte, fiind pe primul loc, în timp ce Metz este pe 10, cu 42 de puncte.

Tabloul dificil pentru Simona Halep la Miami Open

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, este direct acceptată în manşa a doua a turneului de categorie WTA 1.000 de la Miami, cu premii totale de 3,2 milioane de dolari, fază în care va evolua cu sportiva franceză Caroline Garcia, locul 51 WTA, sau cu o jucătoare venită din calificări....

Vizualizări: 247, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Interdicţia aplicată jucătorilor de la Inter de a pleca la echipele naţionale va fi ridicată de autorităţile sanitare italiene, spre nemulţumirea antrenorului Antonio Conte (presă)

Autorităţile sanitare italiene vor ridica, luni, interdicţia aplicată jucătorilor de la Inter Milano de a răspunde convocărilor la echipele naţionale, dacă rezultatele testelor pentru detectarea noului coronavirus vor fi negative, informează football-italia.net....

Vizualizări: 243, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă