PSG a învins clar pe Lille şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Franţei

Vizualizări: 256, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

PSG a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (2-0), echipa Lille şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Franţei.

Au marcat: Icardi ‘9, Mbappe ’41 (p), ’90+3.

Yazici (Lille) a ratat un penalti, în minutul 78.

Lille este liderul clasamentului campionatului francez, cu 63 de puncte, după 29 de etape, având un avans de trei puncte faţă de ocupanta locului secund, PSG.

Celelalte meciuri din optimi vor avea loc între 6 şi 8 aprilie.

Atletico Madrid – Eibar, scor 5-0, în LaLiga

Formaţia Atletico Madrid a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Eibar, într-un meci din etapa a XXXIII-a a campionatului Spaniei....

Vizualizări: 259, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Mihăilă a înscris un gol pentru Parma împotriva Fiorentinei

Fotbalistul echipei Parma, Valentin Mihăilă, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 3-3, cu formaîia Fiorentina, într-un meci din etapa a XXVI-a a campionatului Italiei....

Vizualizări: 262, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă