Răzvan Marin a marcat primul său gol în Serie A

Vizualizări: 283, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Mijlocaşul Răzvan Marin a marcat, duminică, primul său gol în Serie A, în meciul pe care echipa lui, Cagliari, l-a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), în deplasare, cu Verona, în etapa a X-a.

Gazdele au deschis scorul, în minutul 21, prin Zaccagni, iar Marin, care a fost titular, a egalat, în minutul 48.

Jucătorul român de 24 de ani a fost achiziţionat în această vară de Cagliari de la Ajax Amsterdam. El a jucat zece meciuri în campionat.

În urma acestui rezultat, Cagliari ocupă locul 11, cu 12 puncte. Verona este pe locul 8, cu 16 puncte. lider este AC Milan, cu 23 de puncte.

Știri similare

FC Dinamo: Iliev, Itu, Ivanovski şi Ţîră vor fi prezentaţi joi

Sport

Bulgarul Plamen Iliev, mijlocaşul Cătălin Itu şi atacanţii Mirko Ivanovski şi Cătălin Ţîră, transferaţi în această săptămână la Dinamo Bucureşti, vor fi prezentaţi în cadrul unui eveniment de presă, a anunţat administratorul special Iuliu Mureşan....

Vizualizări: 227, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă