Mark Uth (Schalke 04), transportat la spital în timpul meciului cu Augsburg după de s-a accidentat la cap

Vizualizări: 263, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Atacantul echipei Schalke 04, Mark Uth, a fost transportat la spital în timpul meciului din deplasare cu Augsburg, din Bundesliga, după ce s-a accidentat la cap ciocnindu-se de fundaşul Felix Uduokhai, de la formaţia adversă, relatează L’Equipe.

După ce s-a ciocnit cu Uduokhai, Uth s-a prăbuşit pe teren şi a rămas mai multe minute inconştient. Medicii au intervenit şi i-au acordat îngrijiri câteva minute, după care jucătorul a fost scos cu targa şi dus cu ambulanţa la un spital din apropiere.

Potrivit medicului echipei Schalke 04, starea jucătorului era stabilă şi fotbalistul era cooperant în nomentul plecării la spital.

Meciul a fost întrerupt aproximativ un sfert de oră. Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Clubul Schalke a anunţat, după încheierea meciului, că Uth a suferit comoţie şi va rămâne în spital în această noapte. “Sperăm că va putea pleca acasă mâine”, a precizat Schalke 04 pe Twitter.

Ligue 1: OGC Nice, echipa lui Ursea, a învins Marseille cu 3-0

Formaţia OGC Nice, antrenată de Adrian Ursea, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Olympique Marseille, într-un meci din etapa a XXX-a a campionatului Franţei....

Vizualizări: 243, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
România s-a calificat la Campionatul Mondial de handbal feminin şi rămâne singura din lume participantă la toate ediţiile

Naţionala de handbal feminin a României s-a calificat miercuri, în deplasare, la Campionatul Mondial, după ce a învins reprezentativa Macedoniei de Nord, scor 35-20 (18-10), şi în manşa retur din faza play-off a competiţiei. România rămâne astfel singura echipă din lume care a bifat toate ediţiile CM....

Vizualizări: 250, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă