Atalanta – Napoli, scor 4-2, în Serie A. Toate golurile au fost marcate în repriza a doua

Vizualizări: 251, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Atalanta a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (0-0), echipa Napoli, în etapa a XXIII-a a campionatului italian Serie A.

Au marcat: Zapata ’52, Gosens ’64, Muriel ’71, Romero ’79 / Zielinski ’68, Gosens ’76 (a).

Într-un alt meci, AS Roma a remizat, în deplasare, scor 0-0, cu Benevento. Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 57, după eliminarea lui Glik.

În clasament conduce Inter Milano, cu 53 de puncte, echipă urmată de AC Milan, 49 de puncte, AS Roma, 44 de puncte, Atalanta şi Lazio, cu câte 43 de puncte, Juventus, 42 de puncte, şi Napoli, 40 de puncte.

Juventus va juca, luni, pe teren propriu, cu Crotone, ultima clasată, în această etapă.

Horia Tecău şi Kevin Krawietz, eliminaţi în sferturi, la Roma

Perechea Horia Tecău/Kevin Krawietz (România/Germania), cap de serie numărul 8, a fost eliminată, vineri, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului Masters 1.000 de la Roma....

Vizualizări: 276, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Ouzounidis: Am avut un penalti clar

Tehnicianul echipei Universitatea Craiova, Marinos Ouzounidis, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu Chindia Târgovişte, scor 0-1, că formaţia sa ar fi trebuit să beneficieze de un penalti....

Vizualizări: 255, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă